Општински вестиСкопје

Без вода делови од населбата Водно

Прекин во водоснабдувањето попладнево од 18 часот имаат корисниците од од улиците „Владимир Назор“, „Ѓорги Абаџиев“, „Кумровец“ и дел од „Мајка Тереза“, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Скопје, 5 август 2022 (МИА) – Прекин во водоснабдувањето попладнево од 18 часот имаат корисниците од улиците „Владимир Назор“, „Ѓорги Абаџиев“, „Кумровец“ и дел од „Мајка Тереза“ во населбата Водно, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Причина за прекинот е скината цевка на ул.„Владимир Назор“ бр.8 во населбата Водно. Прекинот ќе трае до санирање на дефектот. рп/бак/

Таг
Back to top button
Close
Close