КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Безвременскиот балет „Лебедово езеро“ во НОБ

Во Националната опера и балет вечерва ќе биде изведена балетската претстава „Лебедово езеро“, под диригентската палка на Бисера Чадловска, во кореографија на Виктор Јаременко од Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close