ХроникаХроника.Портал

Безбедно лето-2022: Акциска контрола на СВР Битола

Во рамки на оперативниот план „Безбедно лето-2022" на цело подрачје на СВР Битола односно контрола на јавни места каде има нарушување на јавниот ред и мир на 02/03.07.2022 од страна на полициски службеници од СВР  Битола на подрачјето на СВР Битола е спроведена акцискa контролa на 37 локации.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close