ХроникаХроника.Портал

Безбедно лето: 144 санкции за брзо возење на автопат Куманово – Скопје – Велес

Вкупно 144 возачи се санкционирани во вчерашната акциска контрола на автопатот Куманово - Скопје - Велес што ја спроведе Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close