БалканДописници Свет

Бегај в понеделник во Косово, во прва официјална посета на една држава како претседател на Албанија

Новиот претседател на Република Албанија, Бајрам Бегај ќе го посети Косово в понеделник, 15 август, на покана на неговата косовска колешка, Вјоса Османи, што ќе биде негова прва официјална посета на една држава по преземањето на функцијата на чело на Албанија на 24 јули годинава

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close