0_Магазин.ПорталМагазинСцена

Бебето од „Nevermind“ повторно ја тужи „Нирвана“

Човекот кој беше фотографиран гол како бебе за омотот на албумот „Nevermind“ на „Нирвана“, поднесе нова тужба, обвинувајќи го рок-бендот за сексуална експлоатација. Неговиот претходен случај беше отфрлен од Судот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close