0_Спорт.ПорталКошарка

Бајиќ: Шпанците нè „прочитаа“

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Драган Бајиќ истакна дека поразот од светскиот првак Шпанија (65:94) на стартот од мундијалските квалификации е реален одраз на квалитетот меѓу двете селекции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close