0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Бајден ќе ја номинира Анџела Прајс Агелер за нова амбасадорка на САД во земјава

Американскиот претседател Џо Бајден ја објави својата намера да номинира шестмина нови амбасадори на САД, меѓу кои и Ангела Прајс Агелер, како кандидат за вонреден и ополномоштен амбасадор во Република Северна Македонија, соопшти синоќа Белата куќа. Доколку предлогот на Бајден биде одобрен, Прајс Агелер ќе ја наследи досегашната амбасадорка на САД во земјава Кејт Мери Брнз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close