0_Web_АктуелноДописници СветСвет

Бајден ќе му каже на Путин дека дека Русија ќе плати висока цена во случај на напад на Украина

Во пресрет на утрешната планирана видео врска меѓу американскиот претседател Џо Бајден со рускиот претседател Владимир Путин, САД уште еднаш испратија порака дека Русија ќе претрпи значајна економска штета од можен руски напад на Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close