0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден ја истакна „непоколебливата посветеност“ на САД кон одбраната на Јапонија

Северна Кореја утрово истрела балистичка ракета што леташе над територијата на Јапонија, првпат за пет години. Поради тоа населението во северниот дел на Јапонија беше предупредено да се засолни и привремено се запре железничкиот сообраќај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close