Руско-украинска кризаСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден: Членството на Финска и Шведска носи придобивки за цело НАТО

Претседателот на САД Џо Бајден изјави дека силно ги поддржува барањата на Шведска и Финска за влез во НАТО, што е потег кој, како што истакна, „дополнително ќе ја зајакне меѓусебната соработка и ќе донесе корист за целата Алијанса“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close