0_Магазин.ПорталДописници СветЗанимливостиМагазин

Бајден со вратоврска со грчкото знаме на средбата со Мицотакис

Со сино бела вратоврска со грчкото знаме, претседателот на САД Џо Бајден го пречека премиерот на Грција Кирјакос Мицотакис на нивната вчерашна средба во Белата куќа, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close