Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден се надева на усвојување на социјалната и климатска агенда пред да оди во Глазгов

Претседателот на САД Џо Бајден излезе со коментар за синоќешните разговори со сенаторите, демократот Чак Шумер и републиканецот Џо Манчин, кои се одржаа во неговиот дом во Делавер, а се однесуваат на инфраструктурниот план што вклучува социјална сигурност и борба со климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close