0_Web_АктуелноДописници СветСвет

Бајден: САД ќе се спротивставуваат на обидите на силните држави да доминираат над послабите држави

Првиот човек на Белата куќа укажа дека воената моќ на САД сама по себе претставува инструмент што треба да биде употребен само во краен случај.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close