СветСвет.Портал

Бајден: САД ќе донираат уште 500 милиони дози вакцини низ светот

САД следната година ќе донираат уште 500 милиони дози вакцини „Фајзер“ на земјите во развој, најави денеска американскиот претседател Џо Бајден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close