0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Бајден: САД никогаш нема да ги признаат претензиите на Русија кон Украина

Зборувајќи пред лидерите на островските земји на Тихиот Океан, Бајден ги осуди референдумите што ги одржаа проруските сили во областите на Украина и оценувајќи ги како „апсолутна измама“, додавајаќи дека „резултатите се измислени во Москва“

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close