0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден: САД наскоро ќе испратат војници во Источна Европа

Американскиот претседател Џо Бајден доцна синоќа изјави дека „наскоро“ ќе испрати мал број свои војници во Источна Европа поради тензиите со Москва околу Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close