0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден: Путин не се шегува за употребата на нуклеарно оружје во Украина

Американскиот претседател Џо Бајден, на собирот за донации кампањата на Демократската партија во Сенатот во Њујорк,  предупреди дека претседателот на Русија, Владимир Путин „не се шегува“ за употребата на оружје за масовно уништување во војната во Украина, објави Вашингтон пост

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close