ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Бајден подготвува серија иницијативи за заштита на Украина од руски напад

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека подготвува низа иницијативи чија цел е заштита на Украина од руски напад во време кога Киев и Вашингтон ја обвинуваат Москва дека подготвува инвазија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close