0_Web_АктуелноСветСвет.Портал

Бајден не бил информиран за рацијата во куќата на Трамп

Американскиот претседател Џозеф Бајден не бил однапред известен за рацијата во домот на поранешниот претседател Доналд Трамп на Флорида, објави Белата куќа, нагласувајќи дека Министерството за правда спроведува независна истрага.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close