0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден на ГС на ОН: Завршивме 20-годишен конфликт во Авганистан и ера на немилосрдна војна, отвораме нова ера на немилосрдна дипломатија

Американскиот претседател Џо Бајден го бранеше хаотичното повлекување на САД од Авганистан во денешниот говор во ОН тврдејќи дека е неопходно да се префрли фокусот на американската политика од антидемократските системи и да се фокусира на глобалните предизвици; пандемијата со Ковид-19 и климатските промени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close