Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден на средба во Белата куќа со лидерите на Шведска и Финска

Како што се вели во соопштението од Белата куќа претседателот ќе дискутира барањата на Шведска и Финска за зачленување во алијансата, а исто така и за прашања поврзани со европската безбедност во целина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close