0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден му честиташе на канцеларот Шолц и изрази надеж за развој на „поцврсти врски“ со Берлин

„Му честитам на новиот германски канцелар Олаф Шолц. Со нетрпение очекувам да воспоставиме силни врски меѓу нашите две земји и тесно да соработуваме за да постигнеме напредок во справувањето со постоечките предизвици во светот“, напиша американскиот претседател на Твитер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close