Дописници СветСвет

Бајден – Макрон: Отворени консултации за создавање услови за подобрување на довербата

Претседателите на Франција и на САД, Емануел Макрон и Џо Бајден денеска оддржаа телефонски разговор по барање на американскиот лидер, а со цел да се осврнат на импликациите од објавата на 15 септември, соопшти Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close