ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Бајден и Макрон во следните денови телефонски ќе разговораат за подморничката криза

Портпаролот на француската Влада, Габриел Атал, изјави американскиот претседател Џо Бајден побарал да има телефонски разговор со францускиот претседател, Емануел Макрон, откако Франција го отповика својот амбасадор во САД заради „торпедирањето“ од страна на Вашингтон на договорот за изградба на француски подморници за Австралија, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close