Свет

Бајден до лидерите на индо-пацифичкиот регион: Поминуваме низ мрачен час на заедничката историја

„Ова повеќе не е само европско прашање, тоа е глобално прашање“, рече Бајден денеска во Токио на почетокот на самитот групата Квад (САД, Јапонија, Австралија и Индија).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close