СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден ги повика воените лидери на Судан да формираат преодна влада

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска ги повика воените лидери во Судан веднаш да ги ослободат сите уапсени, како и повторно да воспостават институции на преодната влада.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close