0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден в четврток ќе ги прими шведската премиерка и финскиот претседател

-Тие ќе разговараат за кандидатурите на Финска и Шведска за членство во НАТО и европска безбедност, како и за поддршката за Украина која е нападната од Русија, изјави Жан-Пјер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close