0_Web_Насловна-слајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бајден во Глазгов: Ова е деценија на одлуки за климата на Земјата

Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска на климатската конференција во Глазгов рече дека оваа деценија ќе ја одреди иднината на климата на Земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close