БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Баша пред обвинителите: Бериша е организатор на насилствата кон ПД и мора да одговара

-Црвената линија е помината одамна. Единствен инструмент за промена беше 25 април и тој одамна помина. Значи, сакаме час побрзо да се вратиме во битката што ја започнавме за враќање на легитимитетот и демократијата во Албанија. Нема ни трошка вистина во обвинувањата на Бериша дека сум соработувал со Еди Рама. Напротив двојката Бериша-Рама се помагаат меѓусебно и ја попречуваат ПД во нејзината работа, изјави Баша.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close