БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Баша: Зголемениот број барања за азил на албанските граѓани е поради корупцијата

Лидерот на најголемата албанска опозициска сила, Демократската партија, (ПД) Љуљзим Баша реагираше по објавата на податоците, според кои албанските граѓани се најбројни баратели на азил во ЕУ, од земјите во регионот, јави дописничката на МИА од Тирана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close