БалканДописници СветСветски вести

Баша: Бериша ја премина „црвената линија“, се обиде да ги доведе демократите до крвопролевање

Прогласувањето на Бериша за персона „нон грата“ првично беше „шок“ за нас, но сега од ден на ден гледаме како тој манипулира, лаже, преминувајќи ја црвената линија на 8 јануари, обидувајќи се да ги доведе демократите до крвопролевање, рече лидерот на албанската опозициска, Демократска партија, Љуљзим Баша пред приврзаниците во Драч.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close