СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бахамите и Куба пресретнаа стотици мигранти од Хаити на пат кон САД

Бахамските и кубанските власти пресретнаа на море стотици граѓани на Хаити кои се обидуваа да стигнат до САД и ги вратија во нивната земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close