0_Инфопакет.ПорталИнфопакетСервисни информации

Батинци без вода

Поради дефект на приклучна цевка, без вода денеска од 09:00 часот се корисниците во скопско Батинци.

Скопје, 24 ноември 2022 (МИА) – Поради дефект на приклучна цевка, без вода денеска од 09:00 часот се корисниците во скопско Батинци.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санација на дефектот, информира ЈПВ Водовод и канализација – Скопје./

 

Таг
Back to top button
Close
Close