0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Барселона ова лето ќе потроши 200 милиони евра за засилувања

Барселона планира да ангажира неколку врвни играчи за ои планира да потроши 200 милиони евра ова лето.

Барселона, 2 јули 2022 (МИА) – Барселона планира да ангажира неколку врвни играчи за ои планира да потроши 200 милиони евра ова лето.

Според „Мундо Депортиво“, со овие пари Каталонците сакаат да ги купат напаѓачот Роберт Левандовски (Баерн Минхен), дефанзивецот Жил Кунде (Севилја) и играчите од средниот ред Бернардо Силва (Манчестер сити) и Рафиња (Лидс).

Покрај тоа, на раководството на Барселона ќе му останат средства и за потпис на Цезар Аспиликуета и Маркос Алонсо.

Продажбата на 15% од ТВ правата за 400 милиони евра, што ќе и овозможи на Барса да најде пари за трансфери, се планира да биде затворена до 17 јули. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close