0_Магазин.ПорталЕвропаЕвропа.ПорталМагазинПатувања

Барселона забранува пушење цигари на плажа

Градот минатото лето направи проба со забрана на четири плажи, па забележано е значително намалување на бројот пушачи на плажите, иако тие што ја прекршиле мерката не биле казнувани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close