0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Банки се натпреваруваат за улога во фонд за помош на УЕФА вреден седум милијарди евра

Група финансиски институции се борат да играат водечка улога во фондот за помош во пандемијата вреден седум милијарди евра, формиран од Фудбалската федерација на Европа – УЕФА. Заемодавачите кое се влезени во потесниот избор се тркаат да го исполнат крајниот рок за предлози за обезбедување финансии за клубовите во регионот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close