ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Банките во еврозоната планираат да ги заострат критериумите за одобрување кредити на компаниите

Банките во еврозоната планираат да ги заострат критериумите за доделување станбени и корпоративни кредити на крајот на годината, додека критериумите за потрошувачки кредити треба да се релаксираат, покажа денеска објавеното истражување на Европската централна банка (ЕЦБ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close