КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Балканските победници од Париз, Берлин и Вашингтон од утре во Кинотека

Филмскиот фестивал на Југоисточна Европа, SEE a Paris (www.seeaparis.com), што во Париз, се одджува од 2011 година, под покровителство на Министерство за култура на Франција, во Берлин од 2015 година на Универзитетот Хумболт, а од 2020 година, и во САД, во соработка со Американскиот Универзитет во Вашингтон, од оваа година преку победниците во трите светски центри, а под наслов „Балканофилмофилија“ ќе биде прикажан пред публиките на повеќе балкански центри, почнувајќи од Скопје на 1, 2, и 3 октомври во Кинотеката.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close