КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Балетска претстава „ЛА, ЛА, ЛА…!” во НОБ

На сцената на Националната опера и балет (НОБ) вечер ќе се одигра балетската претстава „ЛА, ЛА, ЛА...!" во кореографија на Саша Евтимова.

Back to top button
Close
Close