0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Бала: Првата меѓувладина конференција ЕУ-Албанија ќе се одржи следната недела

Оваа изјава на Бала, според телевизијата доаѓа иако од Северна Македонија сè уште нема конечен одговор за францускиот предлог со кој се решава спорот меѓу Софија и Скопје, кој го држи во заложништво и почетокот на преговорите на Албанија со ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close