БалканДописници Свет

Бала: Европската комисија донесе одлука Бериша да е нон грата и за ЕУ

Координаторот  на пратеничката група на албанските владејачки социјалисти и партиски генерален секретар Таулант Бала ја поздрави одлуката на Европската комисија да воведе санкции во согласност со САД и ЕУ, за лица вклучени во голема корупција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close