0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Баерн се вклучува во борбата за Де Лихт

Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лигт се најде во интерес на сферата на Баерн Минхен, објавија некои италијански медиуми.

Торино, 3 јули 2022 (МИА) – Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лигт се најде во интерес на сферата на Баерн Минхен, објавија некои италијански медиуми.

Баварците веќе ги разгледуваат опциите за потпис со фудбалер, за кој исто така интерес пројавија премиерлигашите Манчестер јунајтед и Челзи.

Претходно беше објавено дека Де Лихт ќе потпише нов договор со клубот од Торино до 2026 година.

Во сезоната 2021/22, Де Лихт одигра 42 натпревара за Јувентус во сите натпреварувања, постигна три гола и една асистенција.

Актуелниот договор на Холанѓанецот е до летото 2024 година. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close