0_Спорт.ПорталФудбал

Баерн има постигнато рекордни 33 гола во првите девет кола во Бундеслигата

Баерн денес го победи Хофенхајм со 4:0 во 9. коло од Бундеслигата.

Минхен, 23 октомври 2021 (МИА) – Баерн денес го победи Хофенхајм со 4:0 во 9. коло од Бундеслигата.

Стрелци на погодоците беа Гнабри, Левандовски, Чупо-Мотинг и Коман.

Тимот од Минхен постави рекорд во Германското првенство, постигнувајќи 33 гола во првите девет кола.

Баерн во моментов е на првото место во Бундеслигата со 22 бода и гол разлика 33:8. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close