0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Баербок: Русија ќе сноси последици ако ја нападне Украина

Шефицата на германската дипломатија Аналена Баербок денеска изјави дека тензиите со Русија би можеле да се решат со дипломатија, но предупреди дека Москва ќе сноси последици ако ја нападне Украина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close