0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Бабовски: Не е „во мода“ да имате миленик, туку да имате здравствено-заштитен, вакциниран миленик

Последниот евидентиран случај на беснило кај луѓе во земјава бил во 1976 година, а последниот случај на заболено домашно милениче, мачка, е регистриран во 2012 година во Радовишко. Кај дивите животни, последниот случај е забележан исто така во 2012 година, кај волк, во околината на Кочани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close