0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.СлајдерЕкономијаОпштествоТема

Бабовски за МИА: Граѓаните да бидат мирни, храната е безбедна

Засега нема иницијатива за отворање гробишта за миленици. Ќе се гради кафилерија како што беше предвидено. Локацијата е Лозово и тече постапката за одредување парцела. Бабовски очекува измените на законското решение за нус производи да бидат донесени по локалните избори. Труповите на умрените кучиња и мачиња ќе се носат во кафилеријата и таму нештетно ќе се отстрануваат. Според принципот на работа, ако му умре миленичето, граѓанинот пријавува во соодветна служба која доаѓа и го зема угинатото животно.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close