0_Спорт.ПорталРакомет

Бабиќ: Сакаме победа против Кадетен Шафхаузен

Тренерот на македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, најави дека неговиот тим влегува со победнички амбиции на утрешниот натпревар на гостински терен против швајцарски Кадетен Шафхаузен во рамки на 2. коло во Лига Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close