0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Бабиќ очекува уште еден тежок дуел против Спортинг во ракометната Лига Европа

Една недела по дуелот во Лисабон во кој Еурофарм Пелистер испушти победа во самиот финиш (27:27), македонскиот ракометен вицешампион утре во Битола го очекува реванш дуелот против португалскиот противник во рамки на шестото коло од групата Д во Лига Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close