0_Web_Насловна-слајдерМакедонија.СлајдерПолитикаПолитички партии

Ахмети: Одлуката на Заев за оставки е избразна и неоснована

Синоќа разговарав со премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев и му пренесов дека не се согласувам со неговите одлуки за оставка од двете функции, истакна претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети. Ахмети нагласува дека му посочил на Заев дека во СДСМ треба да се разгледа неговата одлука, која, според него, е „избрзана и неоснована“.

Back to top button
Close
Close